Чим відрізняється напівсухе вино від напівсолодкого
🍷 Відмінності та подібності напівсухого та напівсолодкого вина
🍷 Особливості червоні, білих і рожевих напівсухих вин
🍷 Тонкощі напівсолодких білих та червоних вин
Вина класифікується за різними ознаками. Залежно від сорту використовуваного винограду бувають білими, червоними та рожевими, а ось вміст цукру поділяє їх на солодкі, сухі, напівсолодкі та напівсухі. Останні дві групи викликають найбільше сумнівів, оскільки мають мінімальну різницю. Розберемо тонкощі «полутонів» натуральних вин.
Відмінності та подібності напівсухого та напівсолодкого вина
а
Основна відмінність — кількість цукру, що вимірюється у грамах на літр напою. У напівсухому вині за стандартом міститься 5-30 г, у напівсолодкому — 30-80 р. Солодощі вина мало впливає процес його виробництва. Якщо перед вами якісне вино, цукор у ньому утворюється через штучне переривання бродіння.
Напівсухі та напівсолодкі вина виготовляють із солодких сортів винограду з пізнім вмістом, а також ягід, штучно заражених благородною пліснявою ботритіс. Тільки при виконанні цих умов вдається отримати напій з гармонійним, ненав'язливим солодким смаком, а не неприємну нудотність.
Кількість цукру відзначається виробником на етикетці вина, додатково на приналежність до напівсолодкої або напівсухої категорії вказує маркування:
-
італійське напівсухе вино Semi-secco, іспанське — Semi-seco, французьке — Demi-sec;
-
італійське напівсолодке — Amabile, іспанське — Semidulce, французьке — Demi-doux.
Далеко не кожен любитель здатний відрізнити напівсолодке вино від напівсухого при дегустації. Загалом останнє ближче до сухого, залишає за собою терпкі, інтенсивні нотки, напівсолодке легше.
Обидві категорії досить універсальні при виборі гастрономічної пари, це може бути морозиво, десерти та випічка. Напівсухі — відмінна «компанія» до основних страв, червоні — до м'яса, білі — до легких салатів, риби, морепродуктів.
Особливості червоних, білих та рожевих напівсухих вин
Для напівсухих вин використовуються цукристі сорти винограду, які досягають зрілості до жовтня, ботритизовані та підв'ялені.
У ботритизованому винограді ягоди уражуються цвілевим грибом Ботрітіс Цинере, мають рівень цукру в межах 20-22%. Справедливо буде відзначити, що зовнішній вигляд ягід непривабливий, однак у процесі бродіння виділяється велика кількість ароматичних речовин та гліцерину. Виробництво червоного вина вимагає призупинення бродіння, досягається зміною температури. Вміст алкоголю у таких винах — 9-13%.
У виробництві рожевих вин використовуються сорти Піно Гріджіо і Мускат, які умовно білі, але мають яскраво-рожевий відтінок.
Тонкощі напівсолодких білих та червоних вин
Розглядаючи напівсолодкі вина, дивним буде факт того, що чітких норм цукру немає. Наприклад, у Європі, якщо вино містить мало кислот, до категорії напівсолодких його зарахують вже за 12 г/л цукру. Кожна виноробня має право самостійно визначати категорію вина.
Для білих напівсолодких вин використовують виноград зі світлою шкіркою та м'якоттю, наприклад, Шардоне, що відрізняється м'яким смаком, у якому вгадуються ноти цитрусових, ананасу та зеленого яблука.
Біле та рожеве вино також отримують із сортів Ріслінг, Піно гріджіо, Мускат, Гевюрцтрамінер, Совіньйон блан.
Червоні напівсолодкі вина зачаровують квітково-фруктовим ароматом, насиченим, глибоким кольором та свіжістю смаку. Один з найпопулярніших виноградних сортів — Сапераві, є симбіозом смаку чорних ягід та молочних вершків. Шираз та Мальбек — сорти червоного винограду із зухвалим, яскравим смаком. Вино має гарну структуру та приємну шовковистість.
Рожеве вино виготовляють із сортів Матеуш, Каберне Совіньйон, Гренаш, Мурведр, Зінфандель, Санджовезе, Темпранільо.
- У чому докорінна відмінність вина з троянди від виноградногоВина в пляшках з троянди🌹 та з винограду🍇: походження, головні особливості та головні відмінності шляхетних напоїв.
- Які сорти винограду найбільше підходять для рожевого вина🍷У чому відмінності рожевих вин?🍷Чи можуть рожеві напівсолодкі вина бути з різних сортів винограду?🍇 Які основні переваги рожевих вин? Про все у статті.