Червоне та біле напівсолодке вино – вчимося вибирати за смаком
Напівсолодкі вина справді є золотою серединою для більшості людей. В Україні вони мають найбільший попит. Попри те, що саме сухе вино вважається максимально корисним і натуральним, далеко не кожен здатний оцінити смак, повністю позбавлений солодощі. Проте вітчизняний каталог вина, на жаль, дуже багатий на товари низької якості. І, якщо йдеться про цей дар Діоніса, подібний продукт буде не тільки не надто приємним на смак, а може виявитися шкідливим для здоров'я. Причому ні гарна етикетка, ні химерна пляшка не є стовідсотковою гарантією того, що напій усередині буде вартий вашої уваги. Якраз навпаки. Найчастіше найкращими виявляються червоні та білі напівсолодкі вина у пляшках, дизайн яких інакше як невибагливий і не назвеш.
Тому нікому не завадить навчитися розбиратися як вино за смаком та ароматом. А купити хороше напівсолодке вино за оптовими цінами можна безпосередньо від виробника у даному каталозі вин.
Напівсолодкі пляшкові вина
Незважаючи на те, що пляшкове вино не обов'язково хороше вино, все ж таки до напоїв у скляній тарі варто придивитися. Така продукція частіше має багатий смак та аромат, адже зберігання вина у склі – абсолютна класика. Тому вибираючи напівсолодкі пляшкові вина, ви менше ризикуєте помилитися. Винятком є ситуації, в яких ви маєте справу з тим самим напоєм від одного виробника. Наприклад, напівсолодке біле вино «Чарівне» у пляшках та великих упаковках нічим не відрізнятиметься. Зрозуміло, вигідніше купити напій за оптовими цінами.
Однак, такі замовлення краще робити через офіційний каталог вин конкретного виробника. По-перше, так ви отримаєте оригінальний напій за найкращими цінами в Україні. По-друге, виключається будь-яка неохайність посередників чи помилки у процесі зберігання.
Червоні напівсолодкі вина у пляшках – особливості та аромат
Існує кілька критеріїв, за якими можна визначити смакові якості червоного напівсолодкого вина як у пляшках, так і на розлив. До них належать такі характеристики:
- кислотність;
- насолода;
- повнотілість;
- вміст алкоголю;
- танінність.
Всі разом ці фактори дають неповторний букет. Проте складно сказати, яка комбінація буде найкращою, адже кожен варіант має своїх шанувальників. Так, кислі вина зазвичай відрізняються свіжістю та терпкістю смаку, нехарактерними для солодких та напівсолодких напоїв. Фортеця напівсолодкого червоного або білого вина залежить від сорту та особливостей рецепту (може бути від 11 до 15%).
Що стосується танінів, то вони відповідальні за терпкий післясмак.
Однак оскільки ми говоримо про особливості аромату, варто звернути увагу на повнотілість. У це поняття входить кількість нот (а їх може бути від трьох і більше), а також багатство та виразність смакових відтінків. Конкретний аромати будуть відрізнятися у різних вин, у пляшках вони або сучасній упаковці.
Варто відзначити, що тіло червоних вин, як правило, повніше, ніж у білих.
В Україні можна купити за оптовими цінами червоні напівсолодкі вина «Оксамитне» та «Фракійське». Перше вражає яскраво вираженим відтінком ожини, а друге є добре збалансованим букетом із чорної смородини, чорносливу і запашних прянощів.
Пляшкові білі напівсолодкі вина – основні ноти та післясмак
Білі напівсолодкі вина у пляшках також добре представлені в Україні. Такі напої мають більш легкий квітковий, фруктовий або медовий аромат. Відмінний варіант для сирів, десертів або страв із птиці та риби. Незважаючи на відмінності за кількістю танінів або повнотою тіла, підбирати хороше вино за смаком та післясмаком потрібно однаково, як у випадку з білим, так і з червоним. Солодощі та кислотність зазвичай вказані на пляшці, так що визначати їх на смак не доведеться – все буде очевидним. Але щоб підібрати вино до смаку, доведеться продегустувати.
Перша ознака поганої якості – запах спирту. Ніяке гарне вино не так пахне. Залежно від сорту, ви почуватимете трав'янистий аромат соломи або квітковий букет, чорнослив або спеції, смородину або навіть шоколад. Однак спиртом як таким якісне вино не пахне. Також варто звернути увагу на:
- кількість нот (що більше, тим довше шляхетний напій розкриває свій аромат мовою);
- тривалість і вираженість післясмаку;
- наявність та інтенсивність в'яжучого відчуття.
Щоб переконатися, що це конкретне вино дійсно вам подобається, рекомендуємо посмакувати ковток напою. А коли ідеальне напівсолодке вино буде знайдено, завжди можна купити його за оптовими цінами у каталозі вин України.
- Цікаві факти про червоні сухі винаУ статті: 🍷Чому сухі вина називають сухими🍷Чому сухі вина найпопулярніші🍷Що говорять лікарі про червоне сухе вино🍷Як перевірити якісне вино
- З яких сортів винограду виготовляються білі напівсолодкі винаВ статье:🍷 Как определяется сладость вина 🍇 Из каких сортов винограда делают белые полусладкие вина в бутылках и как выбрать белое вино