Які білі вина найкраще для приготування глінтвейну
Глінтвейн є чудовим алкогольним напоєм для холодної пори року. Аромат, насичений спеціями, дарує задоволення, а сам склад має зігрівальний і тонізувальний вплив на організм. У цій статті ми розповімо про історію виникнення глінтвейну, про те, чи підійдуть для його приготування білі сухі вина у пляшках. Ви дізнаєтеся, чому біле сухе від виробника буде кращим варіантом, ніж невідома продукція мас-маркету. Також ми поділимося класичним рецептом і назвемо червоне та біле вино, яке найкраще підходить для приготування глінтвейну.
Історія виникнення глінтвейну: сухе вино зі спеціями
Цей напій виник ще за часів стародавніх римлян. Щоправда, від свого сучасного вигляду він дуже відрізнявся. Його пили охолодженим, як основу використовували не біле сухе, а червоні та рожеві вина (що в ті часи було майже одним і тим самим). У напій додавали корицю, гвоздику та кардамон. Ось тільки у холодному вигляді вони слабо віддавали свій аромат, не розкриваючи весь закладений у них потенціал. Однак додавали їх не тому, що хотіли змінити смак вина, а щоб продемонструвати навколишнім високий рівень достатку. Адже спеції коштували дуже дорого.
Свій сучасний вигляд глінтвейн набув у 16 столітті, у Європі. У ті часи торгівля між різними країнами вже вийшла на новий рівень і прянощі стали доступнішими. Плюс – клімат у європейських країнах передбачає наявність холодних сезонів. Так і виник зігрівальний глінтвейн. Щоправда, біле вино досі не використали. Зате сьогодні ми можемо насолоджуватися легким теплим напоєм, створеним на основі білих сухих вин у пляшках від виробника.
Білі сухі вина у пляшках чи червоні: класичний рецепт
Хоча білі сухі вина у пляшках також підходять для приготування глінтвейну, у більшості ресторанів та кафетеріїв заведено варити його на червоному вині. Класичний рецепт приготування також це підтверджує. Вам знадобиться:
пляшка сухого або напівсухого вина з міцністю не менше ніж 7% (Мерло, Каберне, Піно Нуар);
- пів склянки чистої води;
- кілька зірочок бадьяна;
- пара паличок кориці;
- 5-6 головок гвоздики;
- ложка цукру чи меду;
- лимон або апельсин (можна замінити цедрою).
- Змішуємо компоненти в підготовленій тарі та:
- швидко нагріваємо;
- повільно доводимо до потрібної температури.
У першому випадку доведеться залишити напій у закритій тарі щонайменше на годину – щоб настоявся. По-друге, глінтвейну доведеться «відпочивати» не більше 10 хвилин. Все те саме можна зробити та з білим сухим вином. Особливо якщо це якісний напій від виробника.
Сухе біле вино для глінтвейну: найкращі варіанти
Існує велика різноманітність білих вин у пляшках, тому обираючи основу для глінтвейну потрібно обережно. Згідно з порадами фахівців, найкраще підійде:
- Мускат;
- Трамінер;
- Рислінг;
- Совіньйон блан;
- Шардон.
Також рекомендується не використовувати лимон, віддавши перевагу апельсина або грейпфруту. Якщо вас все одно бентежить кислота напою, використовуйте не сухе біле, а напівсухе. Також можна збільшити кількість цукру чи меду.
Як слід подавати глінтвейн
Оскільки, на відміну від інших алкогольних напоїв, глінтвейн подається якщо і не гарячим, то добре теплим, розливати його у звичайні келихи не можна. Неважливо, чи ви використовували червоне або біле сухе вино в пляшках, для глінтвейну необхідні спеціальні келихи з товстого скла. Вони мають низьку ніжку та невелику ручку збоку (як у чашки). Така конструкція дозволяє насолодитися гарячими напоями з червоного або білого вина без ризику обпектися.
Сам собою напій досить універсальний. Він чудово поєднується з сирами, випічкою, горіхами та фруктами. Зауважте, що для досягнення повної гармонії варто орієнтуватися на основу. Наприклад, глінтвейн на основі червоного вина буде вдалим доповненням до м'яса, а напій, виготовлений із білого сухого, підкреслить ніжний смак птиці та морепродуктів.
Чому варто замовляти вина від виробника
Вибираючи вино основу для глінтвейну, як червоне, і біле сухе, слід дотримуватися золотої середини. Надто дешевий напій переб'є аромат прянощів спиртом, занадто дорогий втратить багатство смаку після нагрівання. Ідеальним варіантом стануть молоді вина у пляшках від виробника, відомого якістю своєї продукції. Тим більше що в Україні чимало подібних брендів. Таке біле вино у пляшках стане чудовою основою для найзапашнішого зимового напою – глінтвейну.
- Цікаві факти про червоні сухі винаУ статті: 🍷Чому сухі вина називають сухими🍷Чому сухі вина найпопулярніші🍷Що говорять лікарі про червоне сухе вино🍷Як перевірити якісне вино
- З яких сортів винограду виготовляються білі напівсолодкі винаВ статье:🍷 Как определяется сладость вина 🍇 Из каких сортов винограда делают белые полусладкие вина в бутылках и как выбрать белое вино