Продавець Перша Виноробна станція розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
861 відгук
+380 (97) 539-27-90
+380 (63) 440-85-04
вулиця 40-річчя Перемоги, 24, смт. Таїрове, Україна

У чому основні відмінності червоного та рожевого вина?

У чому основні відмінності червоного та рожевого вина?

Оскільки в Україні немає законодавчої чи релігійної заборони на вживання алкогольних напоїв, у країні є і розвинена культура виноробства, і безліч шанувальників алкоголю. Без нього не обходиться практично жодне велике гуляння. Однак, попри таку популярність, багато українців досі не розуміють, у чому різниця між такими напоями, як рожеві вина та червоні вина. Якщо спитати рандомного покупця у супермаркеті, відповіддю швидше за все, буде лише одне слово: кольором.

Що ж, рожеве вино справді має інший колір, проте це скоріше наслідок наявних відмінностей. Річ у тому, що червоні та рожеві напівсолодкі вина у пляшках виготовляються за різними технологіями. Це, звичайно, якщо ми говоримо про справжні вина. Адже рожеве напівсолодке на прилавку може мати з вином із загального лише форму пляшки.

У цій статті ми розповімо, в чому полягає справжня різниця між червоними та рожевими винами. Також ви дізнаєтеся про основні особливості останніх та де їх краще замовляти в Україні.

 

Червоне та рожеве вино з одного сорту винограду

 

 

І це справді так. Червоні вина можуть вироблятися з того ж сорту винограду, що й рожеве вино, якщо м'якуш ягід білий або безбарвний. Відомо, що виноград може мати зелену, жовту, білу шкірку. Такі само справи і з м'якотю. Вона може бути безбарвною або рожевою, а також червоною. В останньому випадку сировина придатна лише для виробництва червоних вин. Однак сорти, що мають рожеву, червону шкірку, але безбарвну м'якоту - ідеальні для виготовлення рожевого напівсолодкого.

Секрет полягає у технології виробництва. Червоні вина буквально наполягають на яскраво забарвленій шкірці. А ось рожеві контактують із нею зовсім недовго. Залежно від рецептури, це може бути всього кілька годин. Слід зазначити, що рожеві напівсолодкі вина у пляшках не мають одного загального кольору. Відтінки можуть бути різними, але рожеве вино з червоним ви не сплутаєте.

 

Коли червоні вина перестали бути рожевими

 

Цікавий факт: спочатку червоні вина були саме рожевими напівсолодкими. У давнину саме рожеве вино подавалося на римських бенкетах і замках лендлордів. Однак тоді рожеві вина називалися червоними. Саме така їхня назва збереглася в літературних творах того часу. Тому, якщо ви дивитеся фільм, де в кадрі патрицій розпиває напій яскравого яскраво-червоного кольору, майте на увазі, що сценаристи або відповідальні за реквізит люди погано зробили свою роботу.

До речі, рожеве напівсолодке вино тих часів навряд чи подавалося у пляшках. Для цього були спеціальні судини, виготовлені, як правило, з глини.

 

Особливості подачі рожевих напівсолодких вин у пляшках

 

 

Білі та червоні вина особливо популярні в Україні. Рожеве напівсолодке тільки починає відвойовувати позиції. Але на нього чекає успіх, адже цей напій сильно відрізняється від своїх побратимів. Насамперед рожеве вино є універсальним. Воно підходить абсолютно до будь-якої їжі. На відміну від білих вин, які рекомендується подавати до сирів, птахів, риби або червоних, які особливо гарні з м'ясом. Рожеве напівсолодке вино у пляшці стане ідеальним доповненням до будь-якого столу.

 

Де краще брати рожеве напівсолодке в Україні

 

Якщо ви хочете придбати справжнє рожеве напівсолодке вино в пляшках, а не винний напій або ще гірше, рекомендуємо ретельно вивчити вітчизняних виробників і вибрати фаворитів. Річ у тім, що справжнє рожеве напівсолодке має готуватися саме так, як ми сказали вище. Продукт, що отримується в процесі банального змішування білих та червоних вин, рожевим вином не стає. У Франції, наприклад, існує закон, який забороняє писати на пляшці такого змішаного напою «рожеве вино». І порушувати його собі дорожче, адже штраф за подібний обман буде неабияким.

Також можна придбати рожеві вина європейських виробників. Але вони обійдуться дорожче. До того ж сьогодні в Україні багато другосортної продукції, що продається втридорога під вивіскою «Євро». Тож варто підтримати вітчизняного виробника. У цій ніші більше шансів знайти справжнє дійсно якісне, але відносно недороге рожеве вино в пляшках.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner