Повір'я та традиції, пов'язані з вином
Винні традиції притаманні практично всім культурам. Дотримання звичаїв дозволяє людям почуватися причетними до історії свого народу. На перший погляд, повір'я виглядають застарілими, іноді абсурдними, але якщо заглянути в їхню історію, стає зрозумілою суть і причини виникнення.
Вина у пляшках та італійські забобони
Італійське пляшкове вино від виробника з мальовничих куточків Тоскани, Умбрії або Емілія-Романьї – символ та обов'язковий атрибут практично будь-якого свята в Італії. Одна з найпоширеніших традицій пов'язана із розлитим напоєм. Італійці в вино, що потрапило на стіл, занурюють пальці і торкаються мочок вух присутніх гостей. Така дія покликана захистити людей від невдач. Якщо пляшка вина або келих перекидається на скатертину столу або сукню нареченої на весіллі, це обіцяє удачу молодим.
Повір'я Старої Європи про пляшкові вина
Виробництво вин почалося з незапам'ятних часів у Греції та на Кіпрі, проте найбільшою кількістю повір'їв напій виріс після активного поширення християнства, коли вино почали пов'язувати з кров'ю Господа.
Вино, перелите через краї келиха чи кубка, обіцяло удачу, достаток та добробут. Ця стара прикмета досі активно підтримується в Італії та Греції. А от у Болгарії пролите червоне вино пляшки пов'язують з довгими хворобами господарів будинку. В Іспанії існує повір'я, що біле вино, пролите на підлогу, - до дрібних неприємностей.
Німецькі традиції у виноробстві
Виробники пляшкового вина також мають свої традиції. Наприклад, у Німеччині, останню частину врожаю заведено вивозити виключно на візку з волом, інакше наступний рік буде неврожайним. У сучасних реаліях цієї традиції складно дотримуватися великих виробництвах пляшкових вин, тому вона існує виключно на приватних виноробнях.
Ще одна німецька винна традиція нерозривно пов'язана із святкуванням Нового року. Німці вірять, що вдалим буде рік тільки в тому випадку, якщо опівночі випити «вогненний пунш», до складу якого входить червоне вино, ром, апельсинові кірки і прянощі.
Колекціонери, виробники пляшкових вин, та й просто любителі дотримуються традиції струшувати пляшки з напоєм, якщо в будинку хтось помер. Робиться це для того, щоб вино не прокисло і не пішло слідом за померлим.
Пляшкові вина у традиціях Грузії та Ізраїлю
Грузія є однією з країн, які є лідерами у виробництві пляшкового вина. Грузини не п'ють вино без тостів. Для того, щоб виноградники давали хороший урожай, першим тостом завжди прославляють Бога і світ, далі йдуть батьки, діти та любов.
Вино, яке подається у розі, має бути випите до останньої краплі. Чашу не можна ставити на стіл, а рештки напою виливати. Від вина, поданого у розі, гість не повинен відмовлятися. В іншому випадку дія буде сприйнята як неповага до господарів будинку.
Для ізраїльтян вино — сакральний напій, розпиття якого безпосередньо пов'язують із залученням добробуту та удачі. У процесі весільної церемонії благословення начитується над вином, потім напій із двох келихів переливають в один, який вважають символом спільного життя. Кожен із молодят робить по одному горлянці. Ця традиція не обійшлася і без прикмети: якщо на сукню нареченої капне вино, бути їй нещасною у шлюбі.
Поганою прикметою в Ізраїлі вважається парна кількість келихів, наповнених вином. Навіть якщо кількість гостей не збігатиметься з кількістю келихів, на стіл виставляють непарне.
У Вірменії існує традиція закопування вина. У давнину напій розливали в глиняні глечики та поміщали в землю, залишаючи зверху лише довгі ручки. Сьогодні традиція спростилася, у землю закопують виготовлене пляшкове вино нового врожаю, тим самим залучаючи родючість виноградників.
Варто сказати, що у США немає багатих традицій, пов'язаних із виробництвом пляшкового вина. До напою ставляться досить практично. Більш-менш поширена традиція - це наявність клітини з червонооким віреоном на виноробнях. Співоча пташка - символ достатку винороба та врожайності.
- Цікаві факти про червоні сухі винаУ статті: 🍷Чому сухі вина називають сухими🍷Чому сухі вина найпопулярніші🍷Що говорять лікарі про червоне сухе вино🍷Як перевірити якісне вино
- З яких сортів винограду виготовляються білі напівсолодкі винаВ статье:🍷 Как определяется сладость вина 🍇 Из каких сортов винограда делают белые полусладкие вина в бутылках и как выбрать белое вино