Продавець Перша Виноробна станція розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
838 відгуків
+380 (97) 539-27-90
+380 (63) 440-85-04
вулиця 40-річчя Перемоги, 24, смт. Таїрове, Україна

Цікаві факти про червоні сухі вина

Цікаві факти про червоні сухі вина

Понад дві тисячі років вино залишається популярним практично у всьому світі, а у Франції та Італії, де у великій пошані біле та червоне сухе вино, буквально культ цього напою. У чому ж секрет такого тривалої популярності? Чому деякі види називають сухими винами, незважаючи на те, що вони виглядають як рідина, і насправді їй і є? Скільки можна вживати, як правильно вибрати і що стверджують лікарі про ці напої?

 

Чому сухі вина називають сухими?

 

Перша, асоціація, що спадає на думку, до слова «сухий» — щось, позбавлене вологи, що пересипається, навіть порошкоподібне. Тоді чому сухе вино називають сухим? З цього приводу існують дві основні версії.

По першій — відсутність цукру у готовому продукті. Але, у разі, термін не характеризує органолептичні якості, а одна із антонімів слова “солодкий”.

Технологія виробництва червоного сухого вина в пляшках полягає у зброджуванні виноградного соку, чим солодший виноград, тим вище градус у вина (але не більше 15-17, вище - дріжджі гинуть). Зрештою виходить рідина з великим вмістом води та низьким рівнем цукру. Її можна буде назвати сухим вином.

За другою версією, сухе вино називають «сухим» через післясмак, що залишається в порожнині рота після ковтка. Чим цукру менше, тим сухіше відчуття. Пов'язано це з танінами – органічними дубильними речовинами, що містяться у ягодах червоних сортів винограду.

Танін та кислотність є основними компонентами того, чому вино на смак «сухе». Нещодавнє дослідження показало, що деякі люди більш чутливі до таніну залежно від білка, що присутній у слині. Ті люди, у яких його більше, не відчувають ефекту висихання таніну так сильно, як ті, у яких його менше. Ще один цікавий факт — смак танінів зменшується у поєднанні із солоною та жирною їжею.

 

Чому сухі вина найпопулярніші?

 

 

Ситуація, що повсюдно склалася про турботу про здоров'я, зробила сухі вина найбільш затребуваними. Причина криється в калорійності, яка визначається кількістю цукру та рівнем алкоголю в продукті. Чим вище обидва ці параметри, тим вищі та дієтичні властивості. Отже, порівняно із солодкими, червоні сухі вина у пляшках менш поживні. Вони містяться близько 70 ккал на 100 мл. Тож тим, хто перебуває на дієті, не варто боятися за зайві кілограми.

 

 

Що говорять лікарі про червоне сухе вино

 

Більшість лікарів сходяться на думці, що нешкідливого алкоголю немає. Але оскільки склад різних алкогольних напоїв відрізняється, то діють вони на організм по-своєму. Спиртні напої, виготовлені з винограду, завдяки невеликому вмісту алкоголю та великій кількості флавоноїдів (антиоксидантів) вважаються найменш шкідливими. Навпаки, у невеликих кількостях вино сприяє підвищенню тонусу судин, зниженню рівня холестерину, розсмоктуванню тромбів, розщепленню жирової тканини. Найбільш корисні – червоні сухі вина. Вони багато флавоноїдів (антиоксидантів) і мало цукру, проти солодкими і напівсолодкими напоями.

Як впливає сухе червоне вино на організм?

До складу сухого вина входить такий важливий елемент, як ресвератрол. Ця речовина уповільнює процес старіння клітин, протистоїть ожирінню, більше того, він може служити профілактичним засобом ракових захворювань, діабету, хвороб серця та судин.

Чи можна пити червоне сухе вино щодня?

Єдиним науково обґрунтованим приводом щоденного вживання червоного сухого вина є присутність у ньому кавової кислоти, що позитивно впливає на вироблення окису азоту, який, у свою чергу, знижує ризик ішемії міокарда (нестача кисню у серцевого м'яза). Але не варто забувати, що допустима щоденна доза для жінок становить не більше 150 г – 1 келих, для чоловіків – до 2 келихів.

 

Як перевірити якісне вино?

 

Підійде звичайна харчова сода. Необхідно насипати її в миску і полити червоним вином. Якісний продукт має потемніти, стати сірим або синім. В іншому випадку колір не зміниться.

Якщо мова йде про червоне сухе вино в пляшці, яку відкоркувати неможливо, слід звернути увагу на етикетку: чим вона скромніша, тим більша ймовірність купити хорошу продукцію від виробника. Сомельє вважають, що вигадливістю і витіюватістю часто грішать ті, кому нічим більше похвалитися. У справжнього вина етикетка виглядає якісно, ​​не має розмитих букв, нечітких слів та слідів від клею. На ній повинна бути інформація про країну-виробника, завод-виробника, склад, вміст спирту, цукру, інших складових та дати виготовлення. Причому остання характеристика має бути надрукована на етикетці, а не нанесена іншими способами в інших місцях.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner