Продавець Перша Виноробна станція розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
838 відгуків
+380 (97) 539-27-90
+380 (63) 440-85-04
вулиця 40-річчя Перемоги, 24, смт. Таїрове, Україна

З яких сортів винограду виготовляються білі напівсолодкі вина

З яких сортів винограду виготовляються білі напівсолодкі вина

Напівсолодкі білі вина мають гарний баланс солодкості та кислинки. Фруктові та мінеральні нотки переважають у їхніх смаках, а в ароматі - яблука, персики, трави та квіти. Підходять до легких страв - салатів, сирів і десертів. Напівсолодке вино за правилами має подаватися охолодженим, тому воно погано поєднується з їжею, в якій багато жиру. Найгармонійніше гармонує з рибними стравами, стравами середземноморської та східної кухонь із притаманними їм спеціями та прянощами. Можна пити пляшкове біле напівсолодке вино як аперитив або дижестив.

 

Як визначається солодкість вина?

 

Солодкість будь-якого - сухого, солодкого або напівсолодкого вина визначається кількістю залишкового цукру у вині, рівень якого обчислюється в грамах на літр (г/л), де 1% солодкості - еквівалент 10 г/л залишкового цукру.

Залишковий цукор - це натуральний цукор (фруктоза) з виноградних ягід, що залишився після завершення процесу бродіння. А оскільки дріжджі перетворюють цукор на спирт, то виникає пряма залежність - що більший вміст алкоголю у вині, то менше залишкового цукру. Порівняно з сухим, напівсолодке біле вино містить менше алкоголю і більше цукру, і навпаки, якщо порівнювати його з солодкими сортами.

Напівсолодкі пляшкові білі вина мають тривалий післясмак. Найчастіше їх роблять із винограду зі світлою м'якоттю і шкіркою, хоча і темні сорти ягід зрідка теж застосовні. У деяких країнах виноградні вина виробники купажують із фруктовими і отримують оригінальні напої.

 

З яких сортів винограду роблять білі напівсолодкі вина в пляшках

 

 

У рейтингах популярності провідними сортами винограду для отримання білих вин є кілька.

Шардоне - з білих сортів винограду, це один із найбільш універсальних у світі. Може вирощуватися практично скрізь, як у прохолодному, так і в спекотному кліматах. Білі вина славляться дуже високою якістю. Щедрий - найбільш точний епітет для Шардоне. Цим, власне, і можна пояснити його популярність. За рахунок цілого набору унікальних смаків і ароматів він легко вгадується в моносортових білих напівсолодких винах у пляшках. Для Шардоне притаманні нотки яблука, ананасів, персиків, ванілі та вершкового масла. Також в ароматі можуть домінувати дубові відтінки, що свідчать про витримку вина в нових дубових бочках. Однак фахівці вважають, що сорт розкриває найкращі свої якості та смакові характеристики, якщо росте в зонах із прохолодним кліматом і не має впливу дуба.

Аліготе. Цей виноград ще називають «третім» сортом винограду Бургундії. Простіший і не настільки видатний, як його родич - Шардоне. Більше вирощується на своїй батьківщині, але також чималі його площі знаходяться у Східній Європі - Болгарії, Румунії та в Україні. Тут в Аліготе багато шанувальників і любителів. Білі вина виходять зазвичай сухі за стилем, з виразними нотами квітів і трав'яними відтінками, які природно посилюються за рахунок виразної кислотності. Сорт часто використовують у купажах, де він може обдарувати своїх менш структурованих і виразних «колег» яскравою кислотністю і багатогранним ароматом.

Рислінг - для білих вин, це те саме, що й сорт Каберне Совіньйон для червоних: залежно від різних місць і умов зростання можна отримувати різні білі вина, які, до того ж, ще й чудово витримуються. Плоди з помірним вмістом цукру (оптимально 17-18% і кислоти - 0,9-1,1%) дають змогу виробляти напівсолодке біле вино з відмінними один від одного, яскравими букетами ароматів. Рислінги містять невеликий відсоток спирту і позбавлені присмаку дуба. 

Мускат. Сорти цього виду винограду мають яскраво виражений аромат дозрілих ягід, що нагадує мускус. Саме тому вони й отримали свою назву. Мають незвичайний, специфічний присмак завдяки вмісту тернопоїдних сполук у ягідній шкірці та самій м'якоті. Використовуються для виготовлення, зокрема, і напівсолодких білих вин з інтенсивним мускатним букетом, які вирізняються гармонійним поєднанням солодощі та кислоти, що створює незабутній смаковий профіль.

 

Як вибрати біле вино

 

 

Рейтинги та топи білих напівсолодких вин у пляшках - непоганий орієнтир, але не основний критерій. Під час вибору звертати увагу варто на колір, вміст цукру та алкоголю. І якщо навіть на етикетці від виробника немає вказівок, яке це - сухе, солодке або напівсолодке вино, то концентрація спирту вже багато що розповість про смаки та характеристики. Якщо вона не перевищує 10-11%, то напій сприйматиметься як більш легкий, фруктовий за смаком.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner